Wystawa Stanisław Moniuszko (1819-1872) natchniony duchem polskich pieśni ludowych zaprezentuje biografię kompozytora oraz genezę i losy jego dzieł. Dzięki oryginalnym plakatom, fotosom, programom i strojom z polskich oper i teatrów (Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Krakowskiej, Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery Śląskiej, Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, Opery Wrocławskiej, Opery i Filharmonii Podlaskiej) będą mogli Państwo prześledzić historię  inscenizacji oper Moniuszki – od czasów powojennych po współczesne – i wejść w ich niepowtarzalny klimat.

Wystawie będzie towarzyszyła ekspozycja niekonwencjonalnych moniuszkowskich plakatów autorstwa Witolda Mysyrowicza (ur. 1947)  – artysty, grafika, designera i karykaturzysty, laureata 145 nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i  międzynarodowych w Polsce oraz m.in. w Chinach, Czechach, Francji, Hiszpanii, Indiach, Iranie, Korei Płd., Niemczech, Rosji, Rumunii, Słowacji, na Ukrainie, we Włoszech.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Grupy zorganizowane, zainteresowane oprowadzaniem, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
Dział Informacji i Promocji tel. 81-52-87-417, 81-52-87-437
Dział Instrukcyjno – Metodyczny tel. 81-52-87-420

6 czerwca wystawę „Moniuszko natchniony duchem pieśni ludowych” odwiedzili bibliotekarze z powiatu hrubieszowskiego.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.