Szanowni Państwo

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie będzie zamknięta dla czytelników do odwołania.

Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii § 6 ust. 1 pkt. 2 oraz § 7 ust. 1 pkt. 1 zakaz prowadzenia działalności bibliotecznej zostaje wprowadzony do odwołania. Zakaz ten wprowadzało już rozporządzenie Ministra Zdrowia z 13 marca 2020 r. Przepis został powtórzony w ogłoszonym 20 marca nowym rozporządzeniu.

Katalog elektroniczny oraz Biblioteka Cyfrowa (zachęcamy do korzystania ze zbiorów zdigitalizowanych!) nadal działają i będą działać, ale nie jest możliwe dokonywanie zamówieńKsiążki w okresie zamknięcia będą prolongowane, a kary za okres zamknięcia nie będą naliczane. Prolongat książek prosimy dokonywać drogą e-mailową (wyp@wbp.lublin.pl).

Zapytania dotyczące księgozbioru oraz inne o charakterze informacyjnym prosimy kierować do Biblioteki drogą e-mailową (Sekretariat: info@wbp.lublin.pl; Informatorium: informatorium@wbp.lublin.pl) lub telefoniczną (Sekretariat: 81-528-74-00).