Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

zaprasza na

spotkanie autorskie oraz koncert
„Po pięknej stronie”

Hanna Lewandowska – teksty, narracja
Piotr Selim – fortepian, śpiew

„Po pięknej stronie” Hanna Lewandowska & Piotr Selim

13 maja 2026, godz. 17.00
Galeria Biblioteki
(II piętro – bezpośredni dojazd windą nie jest możliwy)
Lublin, ul. Gabriela Narutowicza 4

Wstęp wolny!

„Po pięknej stronie” Hanna Lewandowska & Piotr Selim

Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy

Wydarzenie odbywa się w ramach 23. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek


Piotr Selim i Hanna Lewandowska to duet artystów znanych od lat na scenach, na których króluje piosenka literacka – czyli piosenka z dobrym tekstem i odpowiednią do niego muzyką. Taką, która podkreśla słowo, uwypukla jego wartości, ukazuje głębię i przesłanie. To artyści, którzy są jednocześnie twórcami. Hanna Lewandowska od wielu lat pozostaje autorką tekstów piosenek, do których muzykę komponuje Piotr Selim.

Hanna Lewandowska jest autorką małych form literackich, wierszy i tekstów piosenek, a także scenariuszy wydarzeń artystycznych oraz libretta do kantaty „Z ziemi wiernej”, oratorium „(Po)mosty” i oratorium „Dla ocalałych dom”.

Piotr Selim – pianista, kompozytor, wokalista, aranżer i producent muzyczny. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów oraz kwintetu Tanguillo wykonującego utwory Astora Piazzolli. Artysta współpracujący z wieloma solistami i zespołami chóralnymi. Ma na swoim koncie ponad 50 publikacji – płyt CD i DVD. Pracuje na Wydziale Artystycznym UMCS jako profesor uczelni, gdzie uczy gry na fortepianie.

Piosenki Piotra Selima i Hanny Lewandowskiej były wielokrotnie nagradzane w najbardziej prestiżowych konkursach piosenki literackiej w Polsce.

Koncert w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie to specjalnie przygotowany program utworów – zarówno tych dobrze znanych i cenionych przez publiczność, jak i kompozycji z solowych płyt Piotra Selima oraz repertuaru Lubelskiej Federacji Bardów, z którą artyści współpracują od początku jej istnienia. Program uzupełnią wiersze oraz opowieści autorki o kulisach procesu twórczego – z nutą humoru i refleksji.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odpocząć przy mądrej piosence – pełnej czułości, wrażliwości i emocji, zapewniającej słuchaczom wiele wzruszeń i wyjątkowych doznań.

Dział Informacji i Promocji

„Po pięknej stronie” Hanna Lewandowska & Piotr Selim