Szanowni Czytelnicy i Sympatycy naszej Biblioteki!

Z przyjemnością informujemy, iż Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie udostępnia dla wszystkich posiadaczy naszej karty bibliotecznej bezpłatny dostęp do aplikacji Legimi, stanowiącej obecnie największą bazę e-booków i audiobooków w Polsce.

Zasady wydawania kodów dostępu do e-booków i audiobooków na platformie Legimi w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

 1. Biblioteka umożliwia Czytelnikom bezpłatny dostęp do e-booków i audiobooków na platformie Legimi (Legimi sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Obornicka 330, 60-689 Poznań) poprzez wydanie indywidualnego kodu dostępu.
 2. Kod dostępu może być wydany Czytelnikowi zapisanemu do Wypożyczalni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie osobiście za okazaniem karty bibliotecznej lub dowodu tożsamości, oraz telefonicznie i drogą mailową.
 3. W przypadku wydawania kodów drogą telefoniczną i mailową bibliotekarz ma prawo weryfikacji danych osobowych czytelnika.
 4. Czytelnik nie może mieć zadłużenia na koncie bibliotecznym.
 5. Czytelnik może otrzymać jeden kod dostępu do platformy Legimi w miesiącu.
 6. Kody wydawane są od pierwszego dnia roboczego miesiąca od godziny 9.00 dotyczy wszystkich trzech sposobów wydawania.
 7. Kody wydawane na prośby mailowe, dotyczą wyłącznie maili z datą wydawania kodów wysłanych od godziny 9.00.
 8. Liczba kodów jest ograniczona, a o ich przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Nie ma możliwości rezerwacji kodu.
 9. Kod należy aktywować na stronie www.legimi.pl/lubelskie/ najpóźniej w ostatnim dniu miesiąca, w którym został wydany.
 10. Kod jest ważny przez jeden miesiąc od daty aktywowania.
 11. Aktywowanie kodu jest równoznaczne z akceptacją niniejszych zasad oraz regulaminu udostępniania e-booków i polityki prywatności Legimi dostępnych na stronach www.legimi.pl/lubelskie i www.legimi.pl/regulamin.
 12. Korzystanie z oferty wymaga założenia bezpłatnego konta na stronie www.legimi.pl i zainstalowania aplikacji dostępnej na urządzeniach przenośnych (tabletach, wybranych czytnikach e-booków, smartfonach) oraz na komputerze/laptopie. Z jednego kodu dostępu można korzystać na dwóch urządzeniach różnego typu.
 13. Biblioteka nie ponosi odpowiedzialności za sposób korzystania z indywidualnego konta Czytelnika założonego przez niego na stronie www.legimi.pl.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną realizowany jest ze  środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.