W czwartek 13 grudnia 2007 roku w Domu Kultury odbyło się spotkanie autorskie zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Niedrzwicy Dużej w ramach projektu Dyskusyjnego Klubu Książki z pisarką Beatą Ostrowicką.

Autorka książek dla dzieci i młodzieży spotkała się z uczniami gimnazjum. Młoda pisarka opowiadała młodzieży jak to się stało, że została pisarką, jaka jest tematyka jej książek, wreszcie jak wygląda jej warsztat twórczy. Spotkanie prowadzone było na zasadzie pytań i odpowiedzi,
a te były różne. Pierwsze pytanie trochę zdeprymowało prowadzącą imprezę bibliotekarkę
i nauczycieli a rozbawiło pisarkę- „Czy pisze pani ściągi?”, ale dalej było już lepiej. Młodzież pytała jak długo trwa proces powstania książki, jakie są jego etapy, skąd czerpie pomysły na swoje powieści. Z kolei pani Ostrowicka pytała czy uczestnicy spotkania coś piszą. Kiedy okazało się, że piszą, np. opowiadania, dała im kilka praktycznych wskazówek. Na koniec pisarka dostała w charakterze upominku od pani Izabeli Mazurek- gospodarza Domu Kultury róg obfitości zrobiony na zajęciach kółka plastycznego.

W spotkaniu uczestniczyło ok. 60. osób. Myślę, że gimnazjaliści mieli niecodzienną i ciekawą lekcję języka polskiego.