„Kto czyta- żyje wielokrotnie,
kto zaś z książkami obcować nie chce,
na jeden żywot jest skazany

Głęboki sens tych słów jest ponadczasowy. Dziś, w czasach, gdy naszymi umysłami kierują media, bardzo rzadko sięgamy po książki. Jednak są jeszcze takie miejsca jak nasza biblioteka, gdzie książki odgrywają pierwszorzędną rolę.

Dnia 12. 02. 2009 r. nasz klub obchodził pierwszą rocznicę powstania. Dwa razy w miesiącu odbywają się tutaj spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

Podczas nich grupa stałych czytelników wymienia swoje spostrzeżenia na temat ostatnio przeczytanych książek. Uwieńczeniem naszych czytelniczych doświadczeń są liczne recenzje, które są zamieszczane na stronach: Instytutu Książki w Warszawie i Wojewódzkiej Bilioteki Publicznej imienia Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz w kwartalniku „Wieści Gminne”. Klubowicze angażują się także w życie publiczne biblioteki poprzez udział w akademiach okolicznościowych i patriotycznych. Chętnie również biorą udział w konkursach organizowanych przez Instytut Książki. Bardzo się cieszymy, że w naszej bibliotece odbywają się spotkania autorskie ze znanymi pisarzami. W czerwcu ubiegłego roku odwiedziła nas pani Marta Fox. Natomiast w maju tego roku przyjedzie do nas pani Anna Onichimowska. Solidnie przygotowujemy się do tego wydarzenia, z chęcią i zapałem sięgając po książki tej autorki.

Moderatorem klubu jest nasza bibliotekarka pani Alfreda Gierłach.

Zachęcamy wszystkich do czytania, bo świat książki jest cudowny, a chwile z nią spędzone zapewne na długo pozostaną w naszej pamięci.