W piątek- 4 grudnia 2009 r. o godz. 18 odbyło się rocznicowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Niedrzwicy Dużej. Jak przystało na świętowanie drugiej rocznicy powstania naszego klubu, który istnieje od października 2007 roku – był tort. W spotkaniu wzięło udział dziewięcioro klubowiczów, którzy przy kawce i torcie, wśród wspominków siedzieli do 22.10.

Jak zwykle rozmowy dotyczyły książek, kultury, ale także rozmawialiśmy o tym co się zmieniło przez te dwa lata- jedna klubowiczka wstąpiła w związek małżeński, spędziła nawet na spotkaniu DKK część swojego wieczoru panieńskiego; innemu klubowiczowi urodziła się córka. Czas płynie, a my wciąż mamy ochotę się spotykać i dyskutować. Oczywiście dużą część rozmów poświęciliśmy spotkaniu z Jackiem Dehnelem- wszyscy uznali go za czarującego, inteligentnego, utalentowanego młodego pisarza.

Na pierwszym spotkaniu- 3 października 2007 roku było nas sześcioro, a obecnie liczba stałych członków DKK w Niedrzwicy Dużej wynosi 15 osób, natomiast 5-7 osób jest zainteresowanych naszą działalnością i mam nadzieję, że prędzej czy później dołączą do nas.

Następne spotkanie dopiero w styczniu, będziemy omawiali książki Wiesława Myśliwskiego.