Dyskusyjny Klub Książki z Niedrzwicy Dużej nie poprzestaje tylko na comiesięcznych spotkaniach w bibliotece. Tym razem Klubowicze zaprosili do Niedrzwicy Dużej prozaika i poetę Stefana Dardę. Autor „Domu na Wyrębach”, „Słonecznej doliny” i „Starzyzny” spotkał się z czytelnikami 12 maja 2011 roku w miejscowym Domu Kultury.

Pisarz w swoich utworach nawiązuje tematycznie do prozy Stephena Kinga – znanego na całym świecie mistrza horrorów i powieści grozy. Miejsce akcji powieści Dardy to Lubelszczyzna – pięknego Roztocza (okolice Zwierzyńca i Krasnobrodu) i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Autor pochodzi z Tomaszowa Lubelskiego (obecnie mieszka w Przemyślu) i stąd też – jak zdradził czytelnikom – po części akcja jego powieści została umiejscowiona na tych terenach.

Spotkanie ze Stefanem Dardą nie miało formy monologu pisarza. Czytelnicy zadawali pytania począwszy od tego, w jaki sposób powstaje proza Stefana Dardy, jak długo trwa pisanie jednej książki, po pytania zahaczające o pozaświaty i wierzenia ludowe.

Spotkanie trwało ponad 2 godziny, a na jego zakończenie Stefan Darda podpisywał swoje książki i audiobooki. W spotkaniu uczestniczyło ponad 30 czytelników zainteresowanych polską współczesną prozą z gatunku grozy.