W dniu 17.11.2011r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Firleju odbyło się spotkanie autorskie Stefana Dardy.

Stefan Darda urodził się 2 września 1972 w Tomaszowie Lubelskim. Od dziecka jest związany z Lubelszczyzną i te rejony opisujący w swych powieściach grozy. Zadebiutował w październiku 2008 roku powieścią „Dom na wyrębach”, która została nominowana do Nagrody Sfinks w kategorii „Polskie powieści roku”, oraz do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. W roku 2010 ukazały się dwa tomy cyklu Czarny Wygon (tom pierwszy – Słoneczna Dolina, tom drugi – Starzyzna), którego akcja została umiejscowiona na Roztoczu. Również w 2010 roku ukazała się debiutancka powieść autora w wersji audio, w interpretacji Wiktora Zborowskiego. W latach 1991–1995 Stefan Darda był muzykiem Orkiestry św. Mikołaja.

Czytelnicy biblioteki oraz zaproszeni goście mieli okazję porozmawiać z autorem o tematyce jaką prezentuje w swojej twórczości. W sposób bardzo barwny i ciekawy opowiedział on o procesie powstawania książki, o szukaniu tematów, ludzi oraz miejsc pasujących swą atmosferą do świata powieści.

Spotkanie było bardzo ciekawe a słuchacze żywo reagowali zasypując autora pytaniami. Odpowiedni wystrój sali oraz muzyka pomógł wczuć się słuchaczom w nastrój grozy, którym przesycone są powieści Stefana Dardy.

Spotkanie odbyło się w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki „Książkowi Podróżnicy” w Firleju.