Ewa NowakEwa Nowak urodziła się w 1966 roku w Warszawie, z wykształcenia jest pedagogiem terapeutą. Współpracuje z wieloma czasopismami. W 2002 roku ukazała się jej pierwsza powieść – „Wszystko, tylko nie mięta”. Obecnie na rynku dostępnych jest już ponad dwadzieścia tytułów. Ewa Nowak prowadzi także, co roku wiele spotkań autorskich w całej Polsce. W 2009 roku powieść Pajączek na rowerze otrzymała wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. W 2009 roku powieść „Bardzo biała wrona” otrzymała tytuł Książki Roku Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych Polskiej Sekcji IBBY w kategorii literatura młodzieżowa.

źródło: www.ewanowak.com
 

6 marca bieżącego roku czytelników w Aleksandrowie odwiedziła Ewa Nowak i było to niezapomniane wydarzenie. Książki pisarki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie cieszą się uznaniem. Młodzi ludzie cenią je za realizm opisywanych sytuacji oraz za to, że odnajdują w nich swoje portrety, rozterki a czasem odpowiedzi.

W spotkaniu uczestniczyły uczennice z gimnazjum i szkoły podstawowej.

Pisarka bardzo interesująco opowiadała o swoim warsztacie literackim, najnowszych powieściach, ale również wspominała swoje dzieciństwo. Zaprosiła również uczestników do różnych zadań. Między młodzieżą a autorką bardzo szybko nawiązała się mocna nić porozumienia. Bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadała ona na wszystkie zadawane pytania, a wręcz pozwoliła, aby to one wyznaczały kierunek spotkania. Na zakończenie wszyscy czytelnicy otrzymali od pisarki autografy a organizatorzy pamiątkowe wpisy. Dziewczęta z DKK wręczyły jej ręcznie wykonany bukiet, w którym znalazły się nie kwiaty, lecz okładki jej książek.

Uczestnicy nie tylko poznali lepiej twórczość Ewy Nowak, ale również jak sami podkreślali dowiedzieli się od niej wielu ciekawych rzeczy związanych z postrzeganiem samego siebie i otaczającego świata. Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie i Dyskusyjny Klub Książki „Okładka”. Wydarzenie to było możliwe także dzięki programowi Dyskusyjne Kluby Książki, który jest realizowany we współpracy z Instytutem Książki. Czytelnicy z niecierpliwością czekają już na kolejne spotkanie autorskie, bo jak zawsze poszukiwaniami literackimi zaskakuje koordynator DKK na teren województwa lubelskiego Magda Wójcikiewicz.