Dnia 25 V 2012 r w Dąbrowicy odbyło się spotkanie autorskie z bardzo popularnym , cenionym autorem książek dla dzieci i młodzieży, laureatem licznych nagród i wyróżnień literackich, scenarzysta telewizyjnych programów dla dzieci(Ciuchcia,Budzik)oraz seriali telewizyjnych(Klan)., niegdyś wieloletni redaktor naczelny dwutygodnika „Świerszczyk”.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, na początek autor opowiadał o swoich książkach, czytał fragmenty utworów, przybliżał najmłodzszym uczestnikom cel pisania i czytania.Póżniej on odpowiadał na pytania dziennikarzy(tak nazwał uczestników spotkania )Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy i nadszedł czas na autografy i kupienie książki z pierwszej ręki-czyli od autora Grzegorza Kasdepki.

Zawsze po takich sptkaniach wzrasta zainteresowanie tymi książkami.
Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Dąbrowicy, w ramach programu Instytutu Książki.Tutejsza biblioteka prowadzi DKK już czwarty rok, na swoim kącie mamy dwukrotne zwycięstwo w konkursie ogólnopolskim na recenzję książki dla młodzieży (,,Złodziejka książek,,M.Zusak i ,,Jaśki,,A.K. Philippe-J ( recenzje-Anny Maciochy).

Mieliśmy już okazję gościć w naszej bibliotece w ramach DKK A.Onichimowską, M.Fox, E.Nowak.

Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna w Dąbrowicy.