Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke, autorem wielu pouczających i zabawnych książek dla dzieci w różnym wieku to wielkie święto DKK działającego przy MBP w Hrubieszowie. Spotkanie z pisarzem odbyło się w czwartkowe południe (24 maja) i skorzystały z niego dzieci z kilku klas dwóch hrubieszowskich szkół podstawowych: nr 1 i nr 3. Przyjazd pisarza to rodzaj nagrody za niezawodne i prężne działanie Dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki „Lekturynki”, który pod opieką moderatora z Miejskiej Biblioteki Publicznej, działa w Szkole Podstawowej nr 1.
Spotkanie było fascynujące, tak jak jego główny gość, a młoda publiczność nie miała chwili wytchnienia. Po wysłuchaniu czytanych przez pisarza fragmentów własnych książek traktujących o bardzo trudnych tematach, odpowiadała na jego ciekawskie pytania, by na koniec wcielić się w rolę dziennikarzy i zarzucać gościa mnóstwem pytań; o jego twórczość (Czy lubi pan pisać książki?”), ale i o sprawy prywatne („Czy ma pan teraz żonę?”). Wszystkie dzieci cierpliwie czekały na autograf, co oznacza, że autor złożył ok. 140 podpisów. Wpis w kronice MBP oraz pamiątkowa fotografia zakończyła to przemiłe spotkanie, ale nie pobyt Grzegorza Kasdepke w Hrubieszowie. Pisarz przed odjazdem obejrzał wszystkie wystawy hrubieszowskiego muzeum oraz podziwiał architekturę tego kresowego miasteczka.