Pani Barbara Kosmowska jest pisarką, poetką i literaturoznawcą. Pisze od 14 lat. Jest znana dzięki serii książek o Bubie oraz takim powieściom jak: „Teren prywatny”, „Gobelin”, „Niebieski autobus”, „Myślinki” „Prowincja” i innym. Autorka była wielokrotnie nagradzana w licznych konkursach literackich.

Pisarka przybyła do Modliborzyc dnia 29 maja 2012 roku. Znalazła się w Gminnej Bibliotece Publicznej w gronie ludzi czytających i kochających książki. W spotkaniu wzięli udział członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz grupa młodzieży z miejscowego liceum i gimnazjum. Spotkanie zostało zorganizowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie i sfinansowane przez Instytutu Książki „Tu czytamy. Dyskusyjne Kluby Książki”.

Pani Barbara Kosmowska była otwarta, radosna, sympatyczna. Wyróżniała się poczuciem humoru, dystansem wobec siebie i świata. Pięknie mówiła o swojej drodze życiowej, pasjach, współpracy z innymi twórcami kultury, pisarstwie, literaturze, ale też o zwyczajnych sprawach i codzienności.

Ujęła wszystkich bezpośredniością. Odpowiedziała na wszystkie pytania czytelników, wpisała dedykacje do książek i rozdała autografy.

Z pewnością spotkanie ze znaną autorką zaowocuje niebawem zwiększonym czytelnictwem jej książek, które mogą zainteresować czytelnika w każdym wieku.