Dnia 16 listopada 2012r. w Filii Bibliotecznej w Stojeszynie Pierwszym odbyło się spotkanie autorskie w ramach Dyskusyjne Kluby Książki. Do naszej małej biblioteki przybył Marcin Pałasz, autor wielu poczytnych książek dla dzieci m.in. ‘’Wszystko zaczyna się od marzeń” ,’’Sposób na Elfa”,’’ Heca nie z tej Ziemi ”. Spotkanie sfinansowane przez Instytut Książki w ramach programu ”Tu Czytamy. Dyskusyjne Kluby Książki”.

Na spotkanie zostały zaproszone dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stojeszynie Pierwszym i w Potoku Stanach z nauczycielami. Spotkanie odbywało się w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Uczniowie często wybuchali śmiechem słuchając o dziwnych przygodach bohaterów książek, chętnie zadawali Panu Pałaszowi pytania.

Po spotkaniu było rozdawanie autografów na zakładkach i książkach, które można było zakupić podczas spotkania oraz wpis do kroniki i pamiątkowe zdjęcia.

Dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki wręczyły autorowi laurkę z podziękowaniem za przyjazd do naszej Biblioteki.