11 września w milejowskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki programu Instytutu Książki.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk w przeszłości była nauczycielką języka polskiego i łaciny. Napisała scenariusz m.in. do serialu -„Tata a Marcin powiedział”, dialogi do serialu „Na wspólnej”. Obecnie jest autorką kilkunastu powieści dla dorosłych i dla młodzieży.

„Cukiernia pod Amorem” – trzytomowa saga rodzinna podbiła serca czytelników, „Podróż do miasta świateł”- nawiązuje do kilku wątków i postaci z „Cukierni…” w październiku bieżącego roku ukaże się drugi tom „Podróży do miasta świateł”.

Kameralna atmosfera spotkania sprzyjała opowieści o bohaterach sagi, rodzinie i procesie twórczym – przeplatały ją anegdoty z życia pisarki oraz doza refleksji na temat otaczającego nas świata. Autorka opowiadała przede wszystkim o tym, jak powstają jej powieści. Przyznała m.in., że w poszukiwaniu interesujących szczegółów sięga często do literatury źródłowej i historycznej.

Czytelnicy mieli także okazję dopytać o jej plany literackie.

W spotkaniu uczestniczyły Dyskusyjne Kluby Książki z Milejowa, Łęcznej, Ludwina i Mełgwi.

To było przemiłe spotkanie i cieszymy się, że nasza biblioteka mogła gościć tak uroczą osobę.