W ramach tegorocznej edycji kampanii „60+Kultura” ponad 300 placówek w całej Polsce zaprasza na weekend seniora z kulturą. W pierwszy weekend jesieni – 24 i 25 września – osoby powyżej 60. roku życia będą mogły odwiedzić  instytucje kultury i skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich w ramach kampanii. Instytucje kultury w całej Polsce – muzea, galerie, domy kultury, teatry przygotowywały specjalną ofertę dla seniorów – od bezpłatnego wejścia, przez specjalnie zorganizowane spotkania, wykłady i warsztaty po wycieczki z przewodnikami.  Wszystko po to,  zachęcić seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

            Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie również zaprasza seniorów.  W sobotę, w godzinach 9.00-15.00 zapraszamy na wystawy: ekspozycję „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych” przygotowaną przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, dopełnioną przez eksponaty użyczone przez Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk: makietę satelity Brite-PL oraz penetratory przeznaczone do pracy w ramach różnych misji. Można zobaczyć przyrządy służące niegdyś do badania Kosmosu, jak również te, które służą współczesnym naukowcom do eksploracji przestrzeni kosmicznej. Zwiedzający wystawę wychodzą z niej z przeświadczeniem, że przez kilka chwil Kosmos był w zasięgu ich ręki! Zainteresowani będą mogli ponadto zobaczyć film Adama Ustynowicza „Chopin The Space Concert”.

            Zapraszamy ponadto na wystawę dla prawdziwych humanistów: interesującą i barwną ekspozycję o Ewie Szelburg-Zarembinie, przygotowaną ze zbiorów Biblioteki, m.in. w oparciu o rękopisy i unikatowe materiały biograficzne przechowywane w naszej Książnicy.

 

            Czekamy na seniorów w sobotę w Bibliotece!