1. Wacława Sieroszewskiego żywot niespokojny, Sieroszewski Andrzej, Iskry 2015 49,90

11,60 zł

Wacława Sieroszewskiego żywot niespokojny, Sieroszewski Andrzej, Iskry 2015 opr.tw.

Pierwsza, wyczerpująca biografia pisarza, napisana przez jego syna. Lata życia pisarza przypadły na przełomowe wydarzenia w dziejach Polski – brał udział w pierwszej wojnie światowej, wojnie polsko-bolszewickiej, był świadkiem drugiej wojny. Autor miał dostęp do archiwów rodzinnych, o jakich każdy biograf może jedynie marzyć – pomijając jego własne wspomnienia dotyczące ojca.

2. Warto być dobrym, Ziemiec Krzysztof, Wydawnictwo M 2015  24,90 zł

9,30 zł

Książka przeczy powszechnemu przekonaniu, że w wokół nas mamy coraz mniej osób skłonnych do poświęceń. Krzysztofowi Ziemcowi udało się zgromadzić grupę rozmówców, którzy konsekwentnie udowadniają, że dobro staje się wielką siłą, zmieniającą każdego człowieka.

3. Preteksty do wspomnień, Kolińska Krystyna, Wydawnictwo Iskry 2014  49,90 zł

9,00 zł

Opowieści i anegdoty o pisarzach, artystach, naukowcach. Autorka wspomina studenckie występy kabaretowe, lata pracy dziennikarskiej m.in. w „Świecie” i „Stolicy”, życie towarzyskie i literackie.
Na kartach książki ożywają postacie: Yoshiho Umedy, Zbigniewa Raszewskiego, Nelly Strugowej, Gustawa Morcinka, Leopolda Buczkowskiego, Marii Kuncewiczowej, Tadeusza Borowskiego, Eryka Lipińskiego, Elżbiety Czyżewskiej, Krystyny Skuszanki i wielu innych.

4. Kazimierz Przerwa-Tetmajer Biografia, Januszewski Tadeusz, Iskry 2015 opr.tw.39,90

10,00 zł

Biografia Kazimierza Przerwy-Tetmajera (1865–1940), to próba przybliżenia dzisiejszemu czytelnikowi wybitnego poety Młodej Polski. Cieszył się ogromną popularnością i stał się w opinii współczesnych mu literatów ucieleśnieniem poety modernistycznego, czego wyrazem było umieszczenie go przez Stanisława Wyspiańskiego pod postacią Poety w Weselu. Zafascynowany pięknem i folklorem Tatr, pisał o górskiej przyrodzie, gwarze i bohaterach zbójnickich. Kazimierz Przerwa-Tetmajer zerwał w swoich erotykach z pruderią, opisując śmiałe sceny miłosne i kobiece ciało, co wtedy wywołało niemały skandal.

5. Pamiętnik Wacławy, Orzeszkowa Eliza, MG, 2015 opr.tw.  49,90

20,00 zł

Bohaterka jest panną z dobrego domu, ale zarazem owocem mezaliansu. Matka – wielka dama wyszła za mąż za profesora Politechniki, naukowca, pozytywistę, któremu próżniacze życie arystokracji wydaje się wstrętne. Oboje rodzice ogromnie kochają córkę, ale każde z nich inaczej widzi jej drogę do szczęścia. Od lat żyją w separacji, ale zgodnie z wcześniejszą umową córka po ukończeniu pensji ma najpierw spędzić rok u matki,  a potem rok u ojca.

Czy matce uda się w ciągu roku wydać córkę za mąż, by zabezpieczyć ją przed nowomodnymi prądami, których sama nie rozumie i których się boi?

6. Homeopatia, Hammond Christopher, Pascal 2016 opr.tw.  49,90 zł

24,00 zł

Praktyczny i wszechstronny poradnik z zakresu homeopatii rekomendowany przez Prezes Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej, mgr farm. Magdalenę Wojciechowską -Budzisz. To starannie opracowane kompendium wiedzy o bezpiecznych i skutecznych lekach, z ich szczegółowym opisem i praktycznymi tabelami ułatwiającymi odnalezienie preparatu na konkretną dolegliwość ..

7. W kuchni z miłością, Loren Sophia, Esprit 2014 opr.tw. 49,90 zł

8,50 zł

Według aktorki, zakochanej w swoim kraju i jego smakach, gotowanie to nie tylko codzienny rytuał – to przede wszystkim sposób na okazanie miłości naszym bliskim oraz wszystkim, dla których gotujemy.
Jej wyjątkowa książka kucharska W kuchni z miłością, choć niezmiennie aktualna, zachowuje też urok czasów, w których powstała.

8. Top Trumps. Samochody wyścigowe, Almapress, 2006. 19,90 zł

3,00 zł

Książka Top Trumps Samochody wyścigowe zawiera informacje na temat 45 najbardziej ekscytujących bolidów świata startujących na torach Formuły 1, zajmujących czołowe miejsca w wyścigach NASCAR oraz gwiazd wyścigu Le Mans. Zawiera nie tylko dane techniczne wszystkich samochodów, ale też fascynujące fakty dotyczące wyścigów i kierowców, a także wspaniałe zdjęcia i najświeższe statystyki. Wspaniały i jednocześnie poręczny przewodnik dla fanów wyścigów samochodowych.

Zapraszamy do księgarni internetowej uHieronima.pl