Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Okręgu w Lublinie i Fundacja The Bridge z Genewy dokonali młodzieżowego zjednoczenia na rzecz promocji Agendy ONZ 2030 i 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju – “Globalne Czytanie o Globalnych Wyzwaniach”.  Wydarzenie miało miejsce w Galerii Biblioteki.

Zebrani mogli obejrzeć prezentację video z premiery sztuki na bazie III rozdziału (Słoń i Żółw) książki Baśnie i Dziwy by Świat był Sprawiedliwy (link do pobrania książki) w wykonaniu uczniów z XV Liceum Ogólnokształcącego im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie, w reżyserii Kingi Chudobińskiej, Wydział Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. Premiera przedstawienia miała miejsce na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, 5 listopada 2018 r. (link do relacji)