Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie
serdecznie zaprasza na wystawę fotografii

KL Lublin
Opowieść o nieludzkości

Wystawa będzie czynna do 16 lutego 2019 r. w godzinach pracy Biblioteki.
Wstęp wolny. Zapraszamy!

 

Grzegorz Pawlak w swojej artystycznej wizji zrealizowanej w projekcie fotograficznym „KL Lublin. Opowieść o nieludzkości” stara się pokazać miejsce, które nigdy nie powinno było powstać. Fotografuje Majdanek pozbawiony śladów człowieka, jako ludzkie dzieło stworzone przeciwko innym ludziom. Pozorny brak emocji ma za zadanie spotęgować atmosferę grozy i pobudzić wyobraźnię oraz skłonić do refleksji.

Fotografie Majdanka autorstwa Grzegorza Pawlaka złożyły się na album Konzentrationslager Lublin. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady na Majdanku, który został wydany w Lublinie w 2017 roku.

 

Grzegorz Pawlak – artysta fotografik. Zawodowo urzędnik, z zamiłowania fotograf, samouk. Członek Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej oraz Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego. Ceniony za stałą obecność w życiu kulturalnym regionu. W roku 2018 –
z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – uhonorowany Medalem Za Zasługi dla Fotografii Polskiej.

Grzegorz Pawlak fotografuje wszystko, co nas otacza, a czego na co dzień nie zauważamy bądź ignorujemy. Z aparatem praktycznie się nie rozstaje, nieustannie rozgląda się w poszukiwaniu nowych form, ciekawych zestawień, zdarzeń, znajduje człowieka, architekturę, światłocień.
Twórczość Grzegorza Pawlaka była prezentowana na spotkaniach z młodzieżą szkolną,  wystawach indywidualnych połączonych ze spotkaniami autorskimi, a także na wielu wystawach zbiorowych, m.in. na organizowanej w roku 2013 przez Roberta Kuśmirowskiego dorocznej prezentacji środowisk artystycznych No Budget Show 5 oraz Ogólnopolskiej Wystawie Fotografii „KONFRONTACJE 2014”. Jest laureatem wielu konkursów fotograficznych, także tych o zasięgu międzynarodowym. Poza prezentacją własnej twórczości często pełni rolę jurora w konkursach fotograficznych, kuratora lub pomysłodawcy wystaw i przedsięwzięć kulturalnych. Fotografie Grzegorza Pawlaka były prezentowane w albumach fotograficznych, a także posłużyły jako ilustracje artykułów o Lublinie w wielu czasopismach o zasięgu lokalnym, jak i ogólnopolskim.

 

Zapraszamy: http://www.grzegorzpawlak.pl