Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie

MALARSTWO

Autorska Galeria Hol
Lublin, ul. Narutowicza 4

Wystawa towarzyszyła bibliotecznym imprezom XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, będzie eksponowana w WBP do Nocy Kultury – 1/2 czerwca br.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Sylwia Kalinowska (1978) studiowała biologię i ochronę środowiska na Akademii Przyrodniczej w Lublinie (2002), historię sztuki w Collegium Civitas w Warszawie (2013), grafikę na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (2014). Tworzy i mieszka w Janowie Podlaskim, na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Zrealizowała ponad 30 wystaw indywidualnych (2004-2017). Wzięła udział w 8 wystawach zbiorowych. Uczestniczyła w wielu plenerach malarskich. W uznaniu za pracę twórczą została wyróżniona tytułem Artysta Miesiąca w Europejskiej Galerii TouchofArt. Jej prace znajdują się w galeriach oraz zbiorach prywatnych na całym świecie (Wielka Brytania, Niemcy, Stany Zjednoczone). Malarka, ilustratorka, miłośniczka koncepcji artystycznej ut pictura poesis. W swojej pracy wykorzystuje technikę własną (piórko, tusz, akwarela, pastel), a także grafikę i malarstwo olejne.

Fot. D. Mościbrodzka