Tadeusz Sławecki

Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie

Jerzy Barycki

Prezes Canadian Business and Professional Association of Windsor (Canada)

uprzejmie zapraszają na otwarcie wystawy

Major nawigator – pilot

JERZY RADWANEK (1919 – 2001)

Wernisaż

15 lipca 2019 r. , godz. 15.00

Siedziba Biblioteki

Lublin, ul. Narutowicza 4

Mjr Jerzy Radwanek, pilot – nawigator, absolwent 13 Promocji „Szkoły Orląt – Szkoły Podchorążych Lotnictwa w Dęblinie, więzień polityczny obozu koncentracyjnego KL Auschwitz (1940-1944), członek obozowego ruchu oporu, uhonorowany Medalem „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata (1990), artysta plastyk, scenograf, pedagog.

Wystawa poświęcona majorowi Jerzemu Radwankowi została po raz pierwszy otwarta dla publiczności w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Montrealu 12 kwietnia 2019 roku. Pierwszy pokaz wystawy w Polsce – we współpracy z ministrem Janem Jerzym Kasprzykiem, szefem Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych – odbył się w Teatrze Królewskim w warszawskich Łazienkach 27 maja 2019 roku. Senat RP wsparł finansowo stworzenie polskiej wersji wystawy.

Partnerzy wydarzenia

FUNDACJA LOTNICZY LUBLIN