Szanowni Czytelnicy

Informujemy, że od 26 sierpnia 2019 roku udostępniamy nową wyszukiwarkę PRIMO. Jest to nowoczesne narzędzie przeszukiwania katalogu WBP. Oferuje szeroką gamę usług: swobodny dostęp do własnego konta bibliotecznego, kontakt z bibliotekarzem poprzez  Messengera i wiele innych udogodnień.

Wyszukiwarka PRIMO oraz system komputerowy ALMA jest częścią projektu „e-usługa OMNIS” realizowanego we współpracy z Biblioteką Narodową. Projekt „e-usługa OMNIS” jest współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa. Projekt „e-usługa OMNIS” polega na wdrożeniu ogólnopolskiego systemu informatycznego oferującego jeden punkt dostępu do zbiorów polskich bibliotek krajowych.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego wspólnie z Biblioteką Narodową, Biblioteką Jagiellońską i Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Kielcach realizuje ten projekt pilotażowo.

Oficjalne uruchomienie systemu odbędzie się we wrześniu br. w naszej Bibliotece z udziałem Dyrektora Biblioteki Narodowej dra Tomasza Makowskiego.

Serdecznie zapraszamy do korzystania!

KATALOG WBP

O PROJEKCIE OMNIS

W razie pytań służymy pomocą:
Wypożyczalnia 81-528-74-42; wyp@wbp.lublin.pl
Informatorium 81-528-74-17; informatorium@wbp.lublin.pl

logo: projekt omnis