W WBP zbieramy nakrętki dla Niny!

Dziewięciomiesięczna Nina Słupska choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Rodzice Niny zbierają pieniądze na terapię genową, na lek za 9,5 miliona złotych.

SMA – w tych trzech literach zapisany jest wyrok. U Ninki zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni. Szansą na ratunek jest terapia genowa. Niestety, nierefundowana i kolosalnie droga. Dodatkowo Ninka może ją przyjąć ważąc tylko nie więcej niż 13,5 kilograma! Po przekroczeniu tej wagi będzie za późno… Rodzice Ninki ścigają się z czasem, by zdążyć z ratunkiem. Wierzą, że tylko z pomocą ludzi o wielkich i gorących sercach walka ta może być wygrana, dlatego proszą: Pomóż nam uratować naszą córeczkę!

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie włączyła się w akcję „Nakrętki dla Ninki”. Tuż przy wejściu do Wypożyczalni ustawiliśmy specjalny kosz, do którego można w godzinach pracy Biblioteki wrzucać nakrętki. Nie można kosza na nakrętki przeoczyć, został specjalnie na tę okazję przyozdobiony przez uczestniczki akcji „Bombardowanie włóczką”, czyli spotkań dla osób pasjonujących się robótkami ręcznymi i inicjatywy artystycznej ożywiającej miasto. Instalacje przygotowane przez uczestniczki można było wielokrotnie oglądać w przestrzeni miejskiej, m.in. w czasie Nocy Kultury, dekorowały również m.in. stojaki dla rowerów w Lublinie (także stojak przed naszą Biblioteką) i drzewa na miejskich skwerach, w przedszkolach i domach pomocy społecznej. Bombardowanie włóczką wspiera wiele akcji charytatywnych, przekazując rękodzieło na licytacje, włącza się też w akcję przygotowywania czapek i szalików dla osób bezdomnych. Od dziś – razem z WBP – wspiera Ninę! Wybierając się po książkę do Wypożyczalni, pamiętaj o koszu, przynieś nakrętki i pomóż zebrać pieniądze na lek dla małej Ninki! Dziękujemy!

This slideshow requires JavaScript.

Fot. Dorota Mościbrodzka (WBP), koordynatorka akcji „Nakrętki dla Niny” w WBP, współpraca Ewa Molik (Centrum Kultury w Lublinie – „Bombardowanie włóczką”)