Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego serdecznie zaprasza seniorów do udziału w szkoleniach online. Zaplanowane kursy prowadzone będą w dwóch kategoriach tematycznych:

Social media w bibliotece

Uczestnicy, na przykładzie strony internetowej WBP w Lublinie, będą mieli okazję poznać rodzaje mediów społecznościowych wykorzystywanych przez biblioteki publiczne, ich rolę we współczesnych kontaktach z użytkownikami oraz promowaniu działalności instytucji kultury.

Termin:

26.04.2021, godz. 10.00–11.00

Prowadzenie: Mariusz Olejarczyk, Lidia Głębicka, Joanna Chapska

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

Celem szkolenia będzie wskazanie uczestnikom zagrożeń, jakie niesie za sobą nieodpowiedzialne korzystanie z sieci. Szczególnie ważnym elementem będą informacje dotyczące tego, jak bezpiecznie korzystać z portali internetowych, stron wykorzystujących wrażliwe dane osobowe oraz jakich błędów unikać i na co zwracać uwagę, żeby nie dać się oszukać.

Termin:

29.04.2021, godz. 10.00–11.00

Prowadzenie: Grzegorz Winnicki, Lidia Głębicka, Joanna Chapska

Spotkania odbędą się na platformie Zoom. Uczestnicy biorący w nich udział powinni posiadać:

– dostęp do komputera i Internetu

– kamerę internetową, mikrofon i słuchawki (mogą być wbudowane w laptop)

Zainteresowanych prosimy o rejestrację poprzez formularz:

Po zakończeniu rekrutacji na podane adresy e-mail zostaną wysłane informacje dotyczące szkolenia oraz link do platformy Zoom.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Internetowego „Cyfrowi Wędrowcy”.