Wystawa wirtualna o Hieronimie Łopacińskim

…jak dobrze być po kartach przeszłości – wędrowcem!” Wspomnienie o Hieronimie Łopacińskim to wystawa stacjonarna, zorganizowana z okazji przypadającej w 2021 roku 115. rocznicy śmieci patrona Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Prezentowaną od 22 czerwca 2021 roku w Galerii Biblioteki ekspozycję, przygotowano z myślą o przybliżeniu sylwetki jednej z najważniejszych postaci Lublina z przełomu XIX i XX wieku, osoby nietuzinkowej, rozpoznawalnej, wnoszącej niebagatelny wkład w propagowanie dziejów i kultury naszego miasta.

Formę klasyczną wystawy uzupełniliśmy jej wersją wirtualną. Jest to spacer po wirtualnej galerii 3D, którą stworzono w oparciu o zbiory Biblioteki, przede wszystkim bogatą spuściznę po Hieronimie Łopacińskim, w tym księgozbiór zgromadzony przez naukowca, różnorodne wydawnictwa, rękopisy, fotografie, dokumenty życia społecznego, korespondencję, które można zobaczyć na ekspozycji w Galerii Biblioteki.

Autorem i realizatorem koncepcji wystawy jest Mariusz Olejarczyk (Dział Naukowo-Wydawniczy WBP). Od strony merytorycznej wystawę przygotowały: Agata Kozioł, Marta Tomasik (Dział Informacji i Promocji WBP), Katarzyna Stanek (Dział Naukowo-Wydawniczy WBP) przy współpracy Jacka Wałdowskiego (Pracownia Plastyczna WBP).

 Zapraszamy do oglądania!

„…jak dobrze być po kartach przeszłości – wędrowcem!”
Wspomnienie o Hieronimie Łopacińskim. Wystawa wirtualna