O ważnych sprawach w „Poranku u Hieronima”
Serdecznie zapraszamy na „Poranek u Hieronima”
4 sierpnia 2021, godz. 10.00
wbp.lublin.pl i Facebook WBP (otwarty dla wszystkich)
W Poranku u Hieronima spotkamy się z Ryszardem Majewskim, który opowie o działalności Stowarzyszenia Życie z chorobą nie musi być smutne im. Karoli Majewskiej. Celem Stowarzyszenia jest pomoc dzieciom przewlekle chorym i niepełnosprawnym – pacjentom szpitali i oddziałów dziecięcych. Stowarzyszenie zaopatruje te miejsca we wszystko, co może pomóc rozjaśnić i oswoić szpitalną rzeczywistość – zabawki, książki, gdy planszowe i artykuły plastyczne. Jednym z najnowszych projektów Stowarzyszenia jest zapewnienie zestawów higienicznych, o których zdenerwowani koniecznością pobytu dziecka w szpitalu rodzice łatwo mogą zapomnieć. O sile i mocy wolontariatu – który był nieodłączną częścią codzienności Karoliny Majewskiej oraz o tym, czy każdy z nas może wesprzeć działania Stowarzyszenia porozmawiamy z jej Tatą.
W programie także rozmowa z Joanną Chapską – kierownikiem Działu Instrukcyjno-Metodycznego WBP. Już za kilka dni wręczona zostanie kolejna Nagroda im. Anny Platto. To już XXVII edycja konkursu, w którym honorowani są pracownicy bibliotek publicznych z województwa lubelskiego, wyróżniający się działalnością na rzecz czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
Rozmowy poprowadzi Dorota Mościbrodzka.
Fot. pixabay