Młodzi tworzą kulturę w „Poranku u Hieronima”

Serdecznie zapraszamy na „Poranek u Hieronima”
 15 września 2021, godz. 10.00
wbp.lublin.pl i Facebook WBP (otwarty dla wszystkich)

W programie:
  • Setny numer magazynu internetowego KULTURA ENTER. Gościem „Poranka u Hieronima” będzie Aleksandra Zińczuk – redaktor naczelna czasopisma Kultura Enter

Aleksandra Zińczuk – redaktor naczelna czasopisma Kultura Enter, Zastępca Prezesa Zarządu Fundacji Teren Otwarty w Lublinie. Badaczka literatury oraz wschodnioeuropejskiego dziedzictwa kulturowego pogranicza, inicjatorka projektów badawczych, akcji upamiętniających i społecznych w tym zakresie. Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, visiting researcher w University College of London. Członkini kilku organizacji pozarządowych, sieci Alumnów Polsko-Amerykańskiej Szkoły Liderów, a także międzynarodowej sieci badaczy w Marie Curie Alumni Association przy Komisji Europejskiej. Członek zespołu wykonawczego i sekretarz przy Kongresie Kultury Partnerstwa Wschodniego (Lublin 2013, Lwów 2015). Redaktor serii wydawniczych w Warsztatach Kultury w Lublinie. Publicystka, poetka, eseistka.

• Krótkie formy literackie czyli o niezależnym ilustrowanym magazynie literackim Malkontenty oraz o pracy w i na rzecz młodej kultury. Gościem „Poranka u Hieronima” będzie Ivan Davydenko – redaktor naczelny lubelskiego Magazynu Malkontenty

Ivan Davydenko – autor, animator wydarzeń literackich, pomysłodawca i redaktor naczelny lubelskiego Magazynu Malkontenty. Stypendysta Prezydenta Miasta Lublin na rzecz upowszechniania kultury w latach 2019 i 2020. Publikował w Dzielnicówce, Pa.Rze, Stonerze Polskim i 8. Arkuszu Odry. Finalista Połowów Poetyckich Biura Literackiego 2021. Na co dzień związany z Domem Słów w Lublinie.

Rozmowy poprowadzi Ewa Hadrian