O kulturze dostępnej dla wszystkich, lubelskich projektach kulturalnych i o… włóczce
w „Poranku u Hieronima”
Serdecznie zapraszamy na „Poranek u Hieronima”
 22 września 2021, godz. 10.00
wbp.lublin.pl i Facebook WBP (otwarty dla wszystkich) 
W programie:
  • Trwa projekt „Muzyka. Kultura. Książka. Biblioteka” dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, który jest realizowany w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. To pięć spotkań autorskich z uznanymi twórcami i dziennikarzami muzycznymi (posiadającymi również znaczący dorobek publicystyczny, książkowy i artystyczny), dwa warsztaty (dziennikarza prasowego i dziennikarza radiowego) i  prelekcja na temat pracy dziennikarza radiowego. Do udziału w realizowanych wydarzeniach zaproszą: Katarzyna Poleszak i Maciej Krawczyk – pomysłodawcy i realizatorzy projektu.

 

  • O pracy przy realizacji projektu „Standardy dostępności kultury – wspólna sprawa”, o tym czy bariery mają charakter jedynie architektoniczny i które z nich łatwiej jest burzyć, kto może zostać Empaciakiem i czego warto nauczyć się, aby uczynić instytucję kultury przyjazną i dostępną dla osób z niepełnosprawnościami – o tym wszystkim opowiedzą w programie przedstawiciele Stowarzyszenia Otwieracz: Justyna Kazek i Wojtek Góra.

Stowarzyszenie OTWIERACZ

  • W trzeciej części „Poranka u Hieronima” zaprosimy na Konfrontacje Teatralne. Naszym gościem będzie Ewa Molik z biura organizacji festiwalu, która przedstawi  tegoroczny program i zaprosi na spektakle, wspomni także o działalności grupy Bombardowanie Włóczką, którego jest twórczynią.

Konfrontacje Teatralne

Rozmowy poprowadzą Ewa Hadrian i Dorota Mościbrodzka