Serdecznie zapraszamy na „Poranek u Hieronima” – cykliczną audycję internetową 
 2 lutego 2022, godz. 10.00

W programie:

Gościem „Poranka u Hieronima” jest Sylwia Stano – doktor kulturoznawstwa, dziennikarka, pisarka, współorganizatorka Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie.

Sylwia Stano

Sylwia Stano odwiedziła Lublin na zaproszenie redakcji czasopisma kulturalno-społecznego KULTURA ENTER w związku z promocją jej najnowszej książki „Oto jest Kaśka”. Opowiemy o niezwykłej bohaterce książki, Kaśce Wolińskiej, która mimo poważnych kłopotów zdrowotnych pokazuje, jak brać z życia to, co najlepsze. Kaśka wymyka się wszelkim schematom, jej choroby teoretycznie powinny przekreślać normalne funkcjonowanie – jednak Kaśka wbrew wszystkiemu sięga po to, co innym wydaje się niemożliwe.

Katarzyna Wolińska

Okładka książki
Okładka książki

Zaprasza Dorota Mościbrodzka


Gościem drugiej części „Poranka u Hieronima” będzie ks. dr Marek Szymański, Dyrektor Naczelny Wydawnictwa Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”.

Wydawnictwo „Gaudium” przekazało Bibliotece nieodpłatnie piękny Kalendarz Maryjny 2022 z prośbą o przekazanie Czytelnikom, Sympatykom oraz zwiedzącym wystawę ikon, prezentowaną w bibliotecznej Galerii. Zaprezentujemy ten Kalendarz, pełen polskich pieśni maryjnych i wizerunków Maryi namalowanych na szkle przez Marię Gąsienicę-Gładczan w stylu charakterystycznym dla Podhala, zachęcając jednocześnia do odwiedzania Biblioteki. Dla każdego zwiedzającego ekspozycję ikon z Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, prezentowaną w bibliotecznej Galerii, mamy przygotowany bezpłatny egzemplarz Kalendarza!

Logo Gaudium
Kalendarz_Maryjny_2022

Zaprasza Ewa Hadrian

fot. ilustracyjne: pixabay.com