Biblioteka była miejscem magicznym. Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały prowadzić ze mną dialog. Wchodziłem do środka, spoglądałem na zapełnione książkami regały i szeptałem:  Opowiedz mi historię. I one opowiadały. Biblioteka stała się moją rodziną….

I oto mamy półmetek ferii, i choć zima chyba nie zechce sypnąć już puszystym białym śniegiem, porywiste wiatry, iście jesienna szaruga oraz pandemiczne ograniczenia sprzyjają pozostaniu w ciepłych, domowych pieleszach, Oddział dla Dzieci Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, ma zaszczyt zaprosić najmłodszych czytelników wraz z Opiekunami do aktywnego czytelniczo spędzenia czasu w swoich skromnych progach!

Co przygotowaliśmy dla Was, drodzy Najmłodsi Czytelnicy? Po pierwsze – tematyczne pakiety czytelnicze, z których możecie skorzystać u nas na miejscu lub wypożyczyć je do domu. Po drugie – obok ciekawej literatury – zadania do wspólnego wykonania, na które składają się rysowanki, wycinanki, kolorowanki oraz ciekawostki i zagadki. Po trzecie wreszcie  – możliwość stworzenia wspólnie z dyżurującym bibliotekarzem, własnego, indywidualnego pakietu.

Bo z rodziną najlepiej! 

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Jesteśmy dla Was otwarci w następujących godzinach:

poniedziałek, czwartek, piątek, sobota: 9.00-15.00

wtorek, środa: 12.00-19.45