Serdecznie zapraszamy na „Poranek u Hieronima” – cykliczną audycję internetową WBP w Lublinie 
 16 marca 2022, godz. 10.00

W programie:

  • O nowej inicjatywie szkoły Alliance Francaise Lublin skierowanej do młodzieży, studentów i dorosłych z Ukrainy opowie Dyrektor Justyna Pasternak. Alliance Francaise Lublin organizuje bezpłatne kursy dla wszystkich, którzy chcieliby studiować bądź pracować we Francji lub zwyczajnie nauka języka może okazać się dla nich odskocznią od problemów wojennej rzeczywistości w ich kraju. Zapytamy także o to, czy szkoła potrafi poradzić sobie z obawą przed francuską gramatyką i jakie korzyści może przynieść nam oglądanie filmów w oryginalnej wersji językowej.
  • Zaprosimy także na charytatywny koncert Jana Kondraka dedykowany Ukrainie, który odbędzie się 16 marca o godz. 18.00 w Restauracji Sielsko Anielsko (konieczna jest rezerwacja miejsc pod nr telefonu 607 260 770). Biletem wstępu jest datek do puszki dostępnej przed wydarzeniem. Koncert organizują: Hades Art Festiwal Wędrujący oraz Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza we współpracy z Restauracją Sielsko Anielsko.

Szczegóły koncertu:

https://www.facebook.com/events/923444154896168

  • Zaprosimy także na rozmowę z prof. dr hab. Aliną Orłowską, z którą odsłonimy „Tajemnice ikony”. Będzie to jednocześnie zaproszenie na ostatnie dni ekspozycji wystawy ikon z Muzeum Południowego Podlasia w Bibliotece.

Zapraszają: Ewa Hadrian i Dorota Mościbrodzka

Fot. ilustracyjne: pixabay.com