Serdecznie zapraszamy na „Poranek u Hieronima”
– cykliczną audycję internetową WBP w Lublinie

11 maja 2022, godz. 10.00

Facebook WBP (otwarty dla wszystkich)

Fanpage „Poranka u Hieronima”

WBP_foto

W programie:

• Po co szkole biblioteka publiczna. Film przygotowany na zakończenie projektu „Modelowa Szkoła Ćwiczeń w Lublinie (woj. lubelskie)” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty. W projekcie uczestniczyła także Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

• Być bibliotekarzem/bibliotekarką szkolną i publiczną. Rozmowa z Barbarą Kasperek – wieloletnią bibliotekarką III Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Powadząca spotkanie Ewa Hadrian zapyta o specyfikę pracy w bibliotece szkolnej. Porozmawiamy także  o jubileuszowej publikacji „Kalejdoskop Unii”, przygotowanej z okazji obchodów 100-lecia III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Książka jest dziełem ponad czterdziestu autorów: pracowników Szkoły, absolwentów, sympatyków III LO, nad jej przygotowaniem czuwały: Ewa Mazurek-Zawadzka i Barbara Kasperek.

fot. ilustracyjne: pixabay.com