Dorota Mościbrodzka i Megan Davies

Fanpage „Poranka u Hieronima”

I myśl mi się po głowie plącze,

która odkrywcza jest szalenie:

że w sumie jedno, co nas łączy

to jest dziecięce pochodzenie

Wojciech Młynarski, Miasteczko Pana Andersena

1 czerwca 2022, godz. 10.00

Facebook WBP (otwarty dla wszystkich)

W programie:

• Z okazji Dnia Dziecka nasze Studio WBP odwiedzi Megan Davies, uczennica szkoły podstawowej, pasjonatka dobrej lektury i początkująca pisarka. W programie zaprezentujemy m.in. jej najnowszą książkę o przygodach wiedźmy Marty. Wraz z Megan spróbujemy odpowiedzieć też na pytanie, czy lepiej jest być dzieckiem czy dorosłym i czy każdemu należą się życzenia z okazji Dnia Dziecka.
  • W drugiej części programu porozmawiamy z Frankiem …. i jego tatą. Zapytamy, dlaczego warto uczestniczyć w kulturze niezależnie od tego, ile ma się lat i jaka jest recepta na to, aby na zawsze pozostać dzieckiem.

Grzegorz Zawistowski – Z urodzenia świdniczanin. Z wyboru lublinianin. Z wykształcenia historyk. Stały rezydent i miłośnik lubelskiego Starego Miasta.  Zawodowo błądzący. Ostatnimi laty między edukacją, dziennikarstwem i animacją kultury. Szczęśliwy ojciec trójki dzieci. Miłosz (artysta malarz) i Zosia (graficzka komputerowa) już się usamodzielnili. Najmłodszy – Franio,  właśnie kończy przedszkole.

• Zapytamy także nasze Koleżanki i Kolegów o wspomnienia dotyczące ich pierwszych dziecięcych lektur.

Program poprowadzą: Ewa Hadrian i Dorota Mościbrodzka