Laureatami Wawrzynu Pawła Konrada w Konkursie „Książka Roku 2021” zostały:

W kategorii Książka o Lublinie

Parafia pw. Św. Michała Archanioła

za książkę Kościół pw. Świętego Michała Archanioła w Lublinie 1921–2021, Lublin 2021.

Kościół pw. Świętego Michała Archanioła w Lublinie 1921–2021, red. Zbigniew Nestorowicz, wyd. Parafia pw. Świętego Michała Archanioła w Lublinie, Drukarnia Akapit sp. z o.o., Lublin 2021.

W kategorii Lublin: wydawnictwo albumowe

Archiwum Państwowe w Lublinie

za album Barbary Dymitrzak, Stare druki w zbiorach Archiwum Państwowego w Lublinie. Katalog, Lublin 2021.

Barbara Dymitrzak, Stare druki w zbiorach Archiwum Państwowego w Lublinie. Katalog, red. Robert Jop, wyd. Archiwum Państwowe w Lublinie, Lublin 2021.

W kategorii Książka o Lubelszczyźnie

Roztoczański Park Narodowy i Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

za książkę System obszarów chronionych Roztocza w Polsce i na Ukrainie a rozwój zrównoważony regionu, Lublin 2021.

System obszarów chronionych Roztocza w Polsce i na Ukrainie a rozwój zrównoważony regionu, red. nauk. Wioletta Kałamucka, Tadeusz Grabowski, wyd. Roztoczańskie Park Narodowy, Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Lublin – Zwierzyniec 2021.

W kategorii Lubelszczyzna: wydawnictwo albumowe

Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim

za album Gmina Janów Podlaski – Historia. Kultura. Natura, Janów Podlaski 2021.

Gmina Janów Podlaski – Historia Kultura Natura, wyd. Gminny Ośrodek Kultury Janów Podlaski, Janów Podlaski 2021.

W kategorii Publikacje wydane przez biblioteki województwa lubelskiego

Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu

za książkę Bogdana Nowaka i Jakuba Żygawskiego, Zamość. Ulice i place, Zamość 2021.

Bogdan Nowak, Jakub Żygawski, Zamość. Ulice i place, red. Marlena Jarosz, Renata Ożgo, Piotr Piela, wyd. Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu, Zamość 2021.

Wyróżnienie za szczególne walory edytorskie i formę przekazu otrzymała:

Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu

za album Kalendarz na Rok Pański 2021 w roku jubileuszu powstania biblioteki w Zamościu, Zamość 2021.

Kalendarz na Rok Pański 2021 w roku jubileuszu powstania biblioteki w Zamościu, wyd. Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu, Zamość 2021.

Nagrodę specjalną Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie otrzymuje:

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Lublinie

za serię wydawniczą Książki Duma Lublina, Lublin 2021.

3 z 12 publikacji z serii wydawniczej Książki Duma Lublina, wyd. Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Lublinie, Lublin 2021.