22 czerwca 2022, godz. 10.00

Facebook WBP (otwarty dla wszystkich)

Dorota Mościbrodzka z gośćmi Studia WBP: Markiem i Michałem Andrzejewskimi

W programie:

Z okazji Dnia Ojca (23 czerwca) nasze Studio WBP odwiedzi duet rodzinno-artystyczny – Marek i Michał Andrzejewscy. Zapytamy ich o wspólną pasję, o której każdy może mówić z innej perspektywy: Marek – ojciec – podpowie, jak przekazywać zainteresowania z pokolenia na pokolenie, zaś Michał – syn – spróbuje odpowiedzieć na pytanie, czy umiałby pójść w życiu inną drogą, niż muzyczna. Marka Andrzejewskiego spróbujemy także namówić na przywołanie historii pianina kupionego za złotą pięciorublówkę, które stało w jego rodzinnym domu.

Marek i Michał Andrzejewscy od lat koncertują wspólnie, a z okazji Dnia Ojca, który będziemy świętować w „Poranku u Hieronima”, przygotowali dla widzów muzyczny upominek.

Rozmowę poprowadzi Dorota Mościbrodzka

Marek Andrzejewski w Studio WBP

Marek Andrzejewski – autor, kompozytor, wokalista. Współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. Okrzyknięty jest najbardziej uśmiechniętym Bardem. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, a zarazem frapujące i zapadające w pamięć. Kojarzony jest z nurtem piosenki autorskiej, poetyckiej,  jego muzyka łączy elementy jazzu, folku, bossa novy i ballady.

Najczęściej występuje z synem Michałem – bardzo zdolnym pianistą i producentem muzycznym. 

Artysta ma w swoim dorobku kilkanście płyt nagranych z Lubelską Federacją Bardów oraz sześć płyt autorskich: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter” (2003), „Elektryczny sweter” (2012), „Akustycznie” (2015), „Hasztagi” (2018). 22 kwietnia 2021 ukazała się najnowsza płyta „Wariactwo” zaaranżowana i nagrana wspólnie z Michałem Andrzejewskim.

Facebook Marek Andrzejewski

YouTube Trolejbusowy batyskaf

Marek Andrzejewski i Lubelska Federacja Bardów

fot. ilustracyjne: pixabay.com