O sile podcastów, czyli nowe media w „Poranku u Hieronima”

Cykliczna audycja internetowa Biblioteki

Facebook WBP (otwarty dla wszystkich) – odcinek 137

8 lutego 2023, godz. 10.00

• Na kilka chwil przed Światowym Dniem Radia spotkamy się z Łukaszem Wojtusikiem – dziennikarzem, człowiekiem radia i sceny, twórcą podcastu Alfabet Wojtusika. Mówi o sobie, że żyje z rozmawiania z ludźmi i że nie potrafi nie czytać. W programie zastanowimy się, skąd bierze się popularność podcastów i czy potrzeba rozmowy i czytania książek musi być wrodzona, czy można je rozbudzić z wiekiem. Zdradzimy także, z jakiego powodu Łukasz Wojtusik odwiedził tym razem Lublin.

Alfabet Wojtusika

Łukasz Wojtusik w Wypożyczalni WBP (fot. Dorota Mościbrodzka)

Prof. dr hab. Iwona Hofman
– wystąpienie na konferencji jubileuszowej WBP w 2022 r.
(fot. Dorota Mościbrodzka)
  • Influenserzy i blogerzy w kolejce po uniwersytecki indeks, czyli świadome media na UMCS.
    Nowe media – taką nazwę będzie nosił nowy kierunek studiów w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Gościem „Poranka u Hieronima” będzie prof. dr hab. Iwona Hofman, dyrektor Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS. Nowe media będą kierunkiem studiów niestacjonarnych drugiego stopnia w lubelskiej uczelni. Zapytamy o powody utworzenia nowego kierunku, o umiejętności, które nabędą studenci oraz o to, czym są świadome media.

Zapraszają: Dorota Mościbrodzka i Ewa Hadrian