Cykliczna audycja internetowa Biblioteki

Facebook WBP (otwarty dla wszystkich) – odcinek 141

8 marca 2023, godz. 10.00

umcs lublin logo Kobiety rządzą... nie tylko w "Poranku u Hieronima"
chatka żaka logo Kobiety rządzą... nie tylko w "Poranku u Hieronima"

Chatka dla Żaka. W pierwszej części programu w Studio WBP gościć będzie Izabela PastuszkoDyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS „Chatka Żaka”

Chatka Żaka

Izabela Pastuszko – prawnik i historyk sztuki (absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Uniwersytetu Warszawskiego). Ukończyła z wyróżnieniem studia podyplomowe dla Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Autorka monografii „Architektura Dzielnicy Uniwersyteckiej w Lublinie” (Wydawnictwo UMCS, Lublin 2013). Kilka dni temu podczas uroczystej XI Gali Wręczenia Nagród Środowiska Studenckiego otrzymała statuetkę w kategorii Przyjaciel Studenta za sieciowanie kultury studenckiej w Polsce w ramach Ogólnopolskiego Forum Kultury Studenckiej.

Różnorodność działań Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS „Chatka Żaka”
(fot. archiwum ACKiM UMCS „Chatka Żaka”) 


  • Kocham Lublin. W drugiej części programu nasze studio odwiedzi Beata Stepaniuk-KuśmierzakZastępca Prezydenta Miasta Lublin. Porozmawiamy o roli i perspektywach Lublina jako Europejskiej Stolicy Młodzieży. Zapytamy, czy aby uczestniczyć w przygotowanych z tej okazji wydarzeniach, trzeba najpierw zajrzeć we własny PESEL i czy Lublin to dobre miejsce, aby wystartować z niego w świat lub… zostać w nim na zawsze. 

Urząd Miasta Lublin

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak – Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, kieruje  Departamentem Kultury, Sportu i Partycypacji Urzędu Miasta Lublin. Ukończyła Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.
Prowadzi w imieniu Prezydenta sprawy Miasta w zakresie: kultury, w tym gminnych placówek upowszechniania kultury; sportu, kultury fizycznej i turystyki, w tym terenów rekreacyjnych i komunalnych urządzeń sportowych; organizacji i współpracy z organizacjami pozarządowymi; partycypacyjnego modelu zarządzania miastem Lublin.

Lublin Europejską Stolicą Kultury! (fot. archiwum Urzędu Miasta Lublin)


Zapraszają: Ewa Hadrian i Dorota Mościbrodzka
oraz męska część ekipy Studia WBP – Andrzej Gieroba, Marek Janik i Marek Semeniuk


fot. ilustracyjne: polona.pl (domena publiczna), pocztówka z początku XX wieku