Cykliczna audycja internetowa Biblioteki

Facebook WBP (otwarty dla wszystkich) – odcinek 143

22 marca 2023, godz. 10.00

W programie:

książka roku 2022 cover photo
  • „Książka Roku 2022”czekamy na zgłoszenia!
    O konkursie na najpiękniejszą i wartościową książkę roku 2022 – związaną z Lublinem i Lubelszczyzną – porozmawiamy z dr. Grzegorzem Figlem – Zastępcą Dyrektora ds. Merytorycznych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie
Róża na tomiku poezji
  • „Tylko co to takiego poezja? Niejedna chwiejna odpowiedź na to pytanie już padła. A ja nie wiem i nie wiem i trzymam się tego jak zbawiennej poręczy” (Wisława Szymborska).
    O roli poezji w nauczaniu porozmawiamy z Zofią Siudym  – polonistką, nauczycielką lubelskiego V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej, konsultantem ds. przedmiotów humanistycznych Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie, wiceprzewodnicząca Oddziału Lubelskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów.
  • Nie tylko poezja, czyli co (chętnie) czytamy.
    Specyfikę thillerów medycznych przybliży nam dr Agnieszka Trześniewska- Nowak, lektorka języka polskiego w Centrum Języka i Kultury Polskiej Dla Polonii i Cudzoziemców UMCS, autorka artykułów naukowych, książek, m.in. „Miasteczko dwóch kultur. Obraz Kazimierza Dolnego w literaturze XX wieku”, współredaktorka kilku serii wydawniczych, m.in. „Zielona historia literatura”.  W swojej najnowszej książce „W kleszczach lęku. Thiller medyczny w literaturze i kulturze popularnej” (Lublin, Wydawnictwo UMCS, 2022) omawia thriller medyczny w literaturze i kulturze popularnej.

Zaprasza ekipa studia WBP

fot. ilustracyjne: pixabay.com