Cykliczna audycja internetowa Biblioteki

Facebook WBP (otwarty dla wszystkich) – odcinek 144

29 marca 2023, godz. 10.00

W programie:

W „Poranku u Hieronima” zaprosimy na dwie wystawy oraz powrócimy do tematu – jakże ważnego – jak działać mądrze na rzecz drugiego człowieka – zwłaszcza młodego:

  • Na pierwszą wystawę zaprosi Katarzyna Stanek z Działu Naukowo-Wydawniczego WBP, współautorka ekspozycji Ad maiorem Dei gloriam. O Towarzystwie Jezusowym w okresie staropolskim i św. Andrzeju Boboli w 85. rocznicę jego kanonizacji Wernisaż odbędzie się w Autorskiej Galerii Hol 4 kwietnia 2023 r. o godz. 11.00
  • Drugie zaproszenie przyniesie do studia Robert Pranagal – fotograf, którego zapytamy o to, skąd biorą się pasje i co jest najważniejsze na jego własnej artystycznej drodze. Wystawę Roberta Pranagala można oglądać do 19 kwietnia br. w Galerii Pomost w Dzielnicowym Domu Kultury SM Czechów.

Zaproszenie na wystawę Roberta Pranagala

  • W trzeciej części programu będziemy gościć Jagodę Idzik z Fundacji Sempre a Frente, która młodzieży pomaga dorastać i rozwijać się, zaś dorosłych uczy tego, jak pomagać mądrze. Nie zabraknie rozmów o Europejskiej Stolicy Młodzieży – to właśnie w Fundacji Sempre a Frente narodził się pomysł aplikowania o ten tytuł dla Lublina.

sempre.org.pl