Wojewódzka Biblioteka Publiczna
im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

zaprasza na promocję książki dr hab. Ewy Głażewskiej i prof. dr hab. Małgorzaty Karwatowskiej
„Humor w czasach zarazy” (Lublin, 2023)

Spotkanie odbędzie się 10 maja (środa) 2023 r. o godzinie 17.00
Galeria Biblioteki

Spotkanie poprowadzi Dorota Mościbrodzka

Spotkanie odbędzie się w ramach XX Tygodnia Bibliotek

Małgorzata Karwatowska –  prof. dr hab., kierownik Katedry Edukacji Polonistycznej UMCS. Autorka ponad 200 publikacji (w tym 8 monografii) poświęconych językowemu obrazowi świata utrwalonemu w tekstach młodzieży (zwłaszcza rozumieniu pojęć aksjologicznych), lingwistyce płci, etyce słowa oraz dydaktyce szkolnej i uniwersyteckiej.

Ewa Głażewska – dr hab. , prof. UMCS, dyrektor Instytutu Nauk o Kulturze UMCS. Autorka kilkudziesięciu publikacji (w tym 3 monografii) z zakresu antropologii społeczno- kulturowej, kulturoznawstwa i komunikacji międzykulturowej; współautorka podręcznika akademickiego poświęconego komunikacji niewerbalnej.