Fotorelacja z XIII Lubelskiego Forum Bibliotekarzy

10 maja 2023 roku w Galerii WBP im. Hieronima Łopacińskiego odbyła się XIII edycja Lubelskiego Forum Bibliotekarzy.

Forum tradycyjnie zorganizowano podczas XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w  bieżącym roku przebiegał pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”. Organizatorami Forum byli: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Okręgu w Lublinie. Forum honorowym patronatem objęli Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego, dr Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin oraz dr Barbara Budyńska Przewodnicząca Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Warszawie.

W spotkaniu uczestniczyło liczne grono bibliotekarzy, władze samorządowe, członkowie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich z Lubelszczyzny, przedstawiciele lubelskich uczelni, mediów, przyjaciół i sympatyków bibliotek. Na Facebooku WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie była transmitowana tylko pierwsza część z wręczenia Nagrody Lubelski Bibliotekarz Roku 2022.

Podczas Forum po raz 13. wręczono nagrodę w konkursie Lubelski Bibliotekarz Roku. Konkurs został zainicjonowany w 2011 roku przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Warszawie. Podstawowym celem Konkursu jest promocja zawodu bibliotekarza. Konkurs składa się z dwóch etapów: okręgowego i ogólnopolskiego, podczas których wybierani są najbardziej cenieni bibliotekarze w poszczególnych województwach, a następnie Bibliotekarz Roku cieszący się największym uznaniem w kraju.

Patronat Honorowy

Fot. Katarzyna Stanek