W maju 2023 r. Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego odwiedziła grupa pracowników instytucji kultury z Selfoss. Wśród gości byli: Heiðrún Dóra Eyvindardóttir – Dyrektor Biblioteki w Arborg/Selfoss, Guðmundur Óli Gunnarsson – dyrygent Orkiestry Symfonicznej Islandii Południowej, Anna Kristín Valdimarsdóttir – Wykładowca w Wyższej Szkole Artystycznej w Arborg/Selfoss, Sigrún Þuríður Runólfdóttir – Reporter wiadomości dla RUV, islandzkiego krajowego programu telewizyjnego, Margrét Blöndal – Dyrektor Departamentu kultury i Informacji w Arborg/Selfoss, Margarita Hamatsu – Prezes organizacji” Adventures for students” Selfoss, pod pod opieką dr Marty Komorskiej z Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Grupę oprowadzały Joanna Chabska i Lidia Głębicka (Dział Instrukcyjno-Metodyczny) oraz Barbara Wieliczko (Dział Udostępniania Zbiorów. Multimedia). Goście spotkali się z Tadeuszem Sławeckim – Dyrektorem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego Lublinie oraz zwiedzili Bibliotekę i wystawę „Czemierniki. Dzieje wsi, miasta, gminy”.

Fot. Lidia Głębicka i Dorota Mościbrodzka