W 161. odcinku  „Poranka u Hieronima” spotkanie z pisarzem Jakubem Małeckim, który zdradzi, jak zostaje się pisarzem i czy posiadanie maszyny do pisania to dobry początek. Zapytamy go także, jak nie zgubić się w literackim  gąszczu… Natomiast o tym, czy łatwo zgubić się w prawdziwym lesie opowie nasz drugi gość – Robert Polak, który prowadzi firmę zajmującą się m.in. szkoleniami militarnymi i strzeleckimi oraz organizacją wyjazdów na „szkoły przetrwania”. Zapytamy też, czy jest to rozrywka tylko dla wybranych, czy każdy może spróbować własnych sił w tej dyscyplinie.

Zaprosimy także na uroczystość XXIX edycji Nagrody im. Anny Platto, która jest przyznawana od 1995 roku w dniu urodzin Patronki pracownikom bibliotek publicznych z województwa lubelskiego, wyróżniającym się w popularyzacji literatury dziecięco-młodzieżowej oraz nowatorskich formach pracy z młodymi czytelnikami. Na galę zaprosi Marzenia Targońska z Działu Instrukcyjno-Metodycznego WBP.

„Poranek u Hieronima” jest emitowany na fb Biblioteki https://www.facebook.com/wbplublin

Premiera nowego odcinka: 2 sierpnia 2023, godz. 10.00

ZAPRASZAMY!