W 169. odcinku „Poranka u Hieronima” Katarzyna Stanek z Działu Naukowo-Wydawniczego opowie o wydawnictwach Biblioteki oraz zaprosi na spotkanie autorskie i promocję książki dr hab. Anny Łosowskiej „Grodziccy herbu Łada w Lubelskiem. Dzieje średniozamożnej rodziny ziemiańskiej od XVIII do połowy XX wieku” – najnowszej publikacji WBP.

Szkoła na dwie piątki – tak mówią uczniowie o Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Lublinie, który obchodzi w tym roku jubileusz 55-lecia. W WBP można obejrzeć 22. wystawę prac plastycznych podopiecznych ośrodka pt. „Szkoła moich marzeń”. O dziecięcych marzeniach i wyzwaniach, z jakimi mierzą się dorośli, chcący uczynić świat przyjaznym dla dzieci z niepełnosprawnościami, opowiedzą: Iwona Lal – Dyrektor SOSW nr 2 w Lublinie oraz Marta Lipińska-Wałdowska – nauczycielka.

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 2 w Lublinie

Na wystawę „Archeologia kruchej materii” prezentowaną w Księgarni u Hieronima zaprosi autorka i pomysłodawczyni projektu – Dorota Mościbrodzka, która opowie o swojej pracy z archiwami fotograficznymi.

Porozmawiamy także z uczestniczkami Lubelskiej Szkoły SuperBabci i SuperDziadka – Lucyną Szabłowską i Krystyną Koczan, które przybliżą nam swoją działalność.  Kamila Rudnicka z Działu Udostępniania Zbiorów opowie o współpracy  Biblioteki z Super Babciami i Super Dziadkami. Zaprosimy także wszystkich seniorów do uczestnictwa w kolejnej edycji akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Weekend seniora z kulturą”, w którym udział bierze Biblioteka.

Rozmowy poprowadzą: Dorota Mościbrodzka i Lidia Głębicka

Poranek u Hieronima jest emitowany na fb Biblioteki https://www.facebook.com/wbplublin

Premiera nowego odcinka: 27 września 2023 r., godz. 10.00