W 173. odcinku Poranka u Hieronima gościmy profesor Teresę Księską-Falger, która zaprosi na konferencję naukową „Idea i funkcje uniwersytetu. Colloquium z okazji 142. rocznicy urodzin ks. Antoniego Szymańskiego”, zorganizowaną przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Instytut de Republica oraz Urząd Marszałkowski w Lublinie. W programie konferencji przewidziano Nadzwyczajny Koncert Kameralny, w którym wystąpią muzycy Kwartetu Śląskiego. Koncert odbędzie się 27 października w budynku Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala 114, wstęp wolny.

W drugiej części programu gościem będzie Jakub Frołow – Head of Libraries w Legimi S.A. Zapytamy o to, jak kształtowała się popularność ebooków, kto i dlaczego będzie zadowolony z abonamentu w Legimi i czy książka elektroniczna jest lepsza od papierowej.

Rozmowy poprowadzą: Lidia Głębicka i Dorota Mościbrodzka

„Poranek u Hieronima” jest emitowany na fb Biblioteki https://www.facebook.com/wbplublin

Premiera nowego odcinka: 25 10 2023, godz. 10.00