Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość
o śmierci w dniu 21 marca 2024 r.

śp.
Anieli Bochnak

wieloletniego i zasłużonego pracownika
Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

Rodzinie
składamy wyrazy głębokiego współczucia

Dyrekcja, bibliotekarze oraz byli pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej
im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

Aniela Bochnak urodziła się 4 lutego 1927 r. w Bodaczowie. Ukończyła Państwowe Liceum Pedagogiczne w Szczebrzeszynie oraz Państwowy Ośrodek Kształcenia Korespondencyjnego na kierunku nauczyciel bibliotekarz. Wyższe studia z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej ukończyła w 1978 r. na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 1 stycznia 1956 r. rozpoczęła pracę w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Pracowała w Dziale Gromadzenia i Opracowywania Zbiorów, gdzie przeszła kolejne stopnie awansu zawodowego od młodszego bibliotekarza aż do stanowiska starszego kustosza. Do Jej obowiązków należała organizacja i technika gromadzenia i uzupełniania zbiorów bibliotecznych zarówno do księgozbioru naukowego WBP, jak i do placówek filialnych. Współpracowała z wieloma księgarniami i wydawcami.
Aniela Bochnak była członkiem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz należała do Związku Zawodowego Pracowników Kultury i Sztuki.
Na emeryturę odeszła 30 listopada 1988 r. Zmarła 21 marca 2024 r. w wieku 97 lat.