W Galerii Biblioteki odbył się spektakl  Rzecz o Auguście – Czyli Serowa Afera” w wykonaniu Zespołu Tańca Dawnego „Belriguardo”  z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie oraz Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I i II st. im. Witolda Lutosławskiego w Lublinie. Goście Nocy u Pana Hieronima mogli zwiedzać wystawę fotografii Anety Sarny-Blachani „Lubelszczyzna piękna. Migawki” i ekspozycję linorytów i rysunków Ireneusza Targońskiego „Piórkiem i dłutkiem. Kolejne spotkanie” oraz zapoznać się historią ukrywania obrazów Jana Matejki w gmachu Biblioteki, którą przypomniała instalacja 1,5 tony Matejki na Noc Kultury”. Dla wszystkich nas odwiedzających były również dostępne agendy Biblioteki.

Fot. Maciej Kozłowski

Dział Informacji i Promocji