Na pierwszą w historii aleksandrowskiej biblioteki „Noc w Bibliotece”. 10 maja bieżącego roku o godz. 19,00 przybyły dzieci w wieku 8-9 lat i klubowiczki z DKK.

Wszystko zaczęło się od tajemniczej wyprawy na strych. Po tej ekscytującej podróży były kalambury z wierszami Juliana Tuwima. Dzieci pokazywały za pomocą pantomimy lub rysowały wylosowane tytuły wierszy. Okazało się, że uczestnicy bardzo żywiołowo i z humorem brali udział w tej zabawie. Po literackich łamigłówkach wszyscy rozpoczęli poszukiwania skarbu. Odkrywając kolejne wskazówki krok po kroku biblioteczni poszukiwacze dotarli do skrzyni ze skarbem gdzie były słodkości i książki. Oczywiście skarb został rozdzielony pośród wszystkich uczestników imprezy. Po tych wszystkich wymagających sporo energii działaniach przyszedł czas na wzmocnienie- do biblioteki dotarła pizza. Koło 23,00 klubowiczki z DKK „Okładka” i zaproszone dzieci prowadziły dyskusję o najnowszej książce Barbary Kosmowskiej „Dziewczynka z parku”. Ta najnowsza powieść pisarki mówi o wspomnieniach, które bolą, mówi o śmierci i stracie kogoś bliskiego ale jednocześnie wypełnia nadzieją, wiarą w miłość i przyjaźń. W przerwach było również „Myszkowanie w bibliotece” czyli poznawanie zakamarków na co dzień niedostępnych dla czytelników. O północy rozpoczęły się „Pogaduchy do poduchy”. Potem były też tańce, rysowanie a nawet robienie fryzur. Przed snem wspólna gimnastyka i ciche czytanie wybranej książki. Gdy na zegarze wybiła 2,00 w nocy biblioteka zamieniła się w sypialnię i zaczęły krążyć sny o książkach. Następnego dnia rano wszyscy wspólnie przygotowali śniadanie. Własnoręcznie zrobione kanapki z masłem i dżemem smakowały jak mało kiedy. Impreza zakończyła się wręczeniem uczestnikom pamiątkowych dyplomów i upominków oraz pamiątkową fotografią.

Było ciekawie, tajemniczo, literacko, kolorowo i wesoło- tak podsumowali noc jej uczestnicy, a to było najfajniejsze podziękowanie dla organizatorów czyli Gminnej Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie i Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładką”. Zostały nam również bardzo spontanicznie wykonane plakaty „Noc w Bibliotece” z autografami jej uczestników.

PLAKAT | DYPLOM