Szanowni Czytelnicy i Sympatycy Biblioteki

Serdecznie zapraszamy na „Poranek u Hieronima” – „Poranek dla Niny”

20 stycznia 2021, godz. 10.00
 Facebook WBP (otwarty dla wszystkich)

W „Poranku u Hieronima” porozmawiamy o fenomenie Lublina, który nieustannie inspiruje – także do działań charytatywnych. Tym razem naszej pomocy potrzebuje mała Lublinianka – Nina Słupska, która walczy z SMA. Porozmawiamy z Tomaszem Słupskim – tatą Niny – o tym, czym jest SMA i dlaczego czas przeliczany jest w tej chorobie na kilogramy. Jedna z ambasadorek akcji pomocy Ninie – prawie Lublinianka – aktorka Katarzyna Bujakiewicz opowie o działaniach na rzecz akcji, w które każdy może się zaangażować. Beatę Stepaniuk-Kuśmierzak, Wiceprezydent Lublina, zapytamy o jej udział w akcji oraz o lubelskiego ducha niesienia pomocy.  Zapowiemy niezwykłe licytacje na rzecz Niny – w tym tygodniu bowiem kilka egzemplarzy książek Olgi Tokarczuk zostanie podpisanych przez Noblistkę i przekazanych na aukcje charytatywną dla Ninki. Zaproponujemy także premierowy odcinek „Porankowego kącika dla dzieci” – ze specjalną dedykacją dla Niny, w którym Joanna Żelazowska z Oddziału Dziecięcego WBP zdradzi kilka sposobów na przegnanie nudy w zimowe dni. Dzięki współpracy z Bombardowaniem włóczką przekażemy także prezent przygotowany specjalnie dla dziewczynki.

Gospodynią „Poranka u Hieronima” będzie Dorota Mościbrodzka. Zapraszamy!

Zachęcamy do udziału w akcji „odkręć Ninie SMA!

Odkręć Ninie SMA