Spadkobierca
O Baczyńskim i innych fascynacjach literacko-muzyczno-filmowych

ze Sławomirem Zygmuntem – muzykiem, dziennikarzem i producentem rozmawia Ewa Hadrian

11 marca 2021, godz. 12.00,  www Biblioteki i Facebook WBP

Sławomir Zygmunt – muzyk, dziennikarz (absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego), producent. W przeszłości związany ze słynnym klubem Hybrydy. Autor dziesięciu solowych płyt CD z piosenkami. Jego utwory znalazły się także na jedenastu składankowych płytach. Autor książek: Bruce Lee i inni. Leksykon filmów wschodnich sztuk walki, Spotkania z… z 60 fascynującymi wywiadami (m.in. z Zdzisławem Beksińskim, Romanem Wilhelmim, Gustawem Holoubkiem, Krzysztofem Krauze) oraz powieści Anna oraz inne klubowe opowiastki, której akcja rozgrywa się w klubie Hybrydy. Komponuje także muzykę do filmów dokumentalnych (m.in. „Ku pokrzepieniu powstańczych serc. Historia obrazu Matka Boska AK”). Warszawiak rodem z Czerniakowa. Jego dziadkowie mieszkali w tej samej samej kamienicy, co Krzysztof Kamil Baczyński. Odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

www.slawomirzygmunt.pl


 

Teledyski do płyty „Z wiatrem. Sławomir Zygmunt śpiewa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”:

„Z wiatrem”

Teledysk do piosenki „Biała lokomotywa” z płyty „Dokąd idziesz? Do słońca. Sławomir Zygmunt śpiewa piosenki Edwarda Stachury”
Teledysk do piosenki „Na balkonie” (wiersz Juliana Tuwima) z płyty „Podaruj jej wrzos”
Teledysk do piosenki „Ballada o Kazimierzu Dolnym” z płyty „Kiedy idę ulicą”

Rozmowa ze Sławomirem Zygmuntem związana jest z wystawą poświęconą Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, którą eksponujemy od stycznia 2021 roku w Autorskiej Galerii Hol. Będzie dostępna dla Czytelników i Sympatyków Biblioteki do 26 marca 2021 roku.
Zapraszamy! Wstęp wolny.
Wystawę przygotowała Agata Kozioł (Dział Informacji i Promocji WBP,
współpraca  – Jacek Wałdowski (Pracownia Plastyczna WBP).

This slideshow requires JavaScript.

Fot. Dorota Mościbrodzka
Zapraszamy również do wysłuchania wierszy Baczyńskiego: